Chałupy – raj sportów wodnych

Chałupy stanowią znane, ale nie tak często wybierane jak mogłoby się wydawać, miejsce na letni wypoczynek nad Bałtykiem. Oblewane morskimi falami z dwóch stron oferują plaże, sporty wodne oraz wakacyjną, spokojną atmosferę. Miejscowość położona jest na początkowym, dosyć wąskim odcinku Półwyspu Helskiego, kilka kilometrów od centrum Władysławowa, skąd dojedziemy zarówno tutaj jak i dalej aż na kraniec cypla. W Chałupach znajdziemy strzeżone kąpielisko na szerszej plaży, położonej od strony otwartych wód Bałtyku. Tutejszy piasek jest drobny, mięciutki, zachęcający, aby położyć się albo spróbować tworzenia piaskowych budowli. Od strony Zatoki Puckiej także znajduje się plaża, jak też i liczne szkółki windsurfingowe oraz miejsca, gdzie możemy wypożyczyć sprzęt.

Zatoka stanowi dogodne miejsce do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, toteż wiele osób wybiera jedną z położonych nad nią miejscowości na letni wypoczynek, czy to dla nauczenia się dopiero tych sportów czy wykorzystania już nabytych wcześniej umiejętności, aby wakacyjny wypoczynek był pełen wrażeń. Tak się jednak złożyło, że to właśnie w Chałupach sport ten rozwija się najprężniej i najwięcej przybywa zarówno doświadczonych amatorów pływania na desce, jak i instruktorów i szkół. Znajdziemy tutaj nawet kempingi dedykowane właśnie surferom.

Od strony zatoki znajduje się również przystań, przy której cumują łodzie rybackie i wycieczkowe. Znajdziemy tutaj drewniane pomosty oraz miejsca, gdzie możemy na miejscu posilić się smażoną czy wędzoną rybką albo zaopatrzyć na później. Jeżeli chcemy wybrać się na rejs po zatoce, aby doświadczyć morskiej bryzy i fal, to właśnie tutaj powinniśmy się udać.

Jeżeli chodzi o obiekty oferujące noclegi – Chałupy to miejscowość, w której znajdziemy ośrodki wczasowe i pensjonaty oraz pole namiotowe. Jest tu taniej niż choćby w Juracie, ale i nie ma aż takich luksusów. Dominuje raczej typowa nadmorska wakacyjna baza. Urlop w Chałupach zaplanować najlepiej w okresie najbardziej słonecznych dni, abyśmy mogli skorzystać z tego, co oferuje charakter tej letniskowej miejscowości. Alternatywny plan na deszcze i chmury? Jeśli nie surfing i nie plażowanie, zawsze pozostają wycieczki do rybackiej Kuźnicy, bunkrów w okolicy Jastarni, deptaku Juraty czy też licznych atrakcji Helu, położonego na samym skraju półwyspu.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

2 thoughts on “Chałupy – raj sportów wodnych

  1. Ja chętnie rezerwuję w lipcu nocleg w Chałupach, ale nie z powodu sportów wodnych, mnie się tam bardzo przyjemnie wypoczywa i spaceruje po plaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>