Chłopy – atrakcje nad Bałtykiem

Jeśli szukacie wyjątkowego miejsca na spędzenie wakacji z rodziną lub przyjaciółmi i znudziły Wami się już zatłoczone, duże kurorty turystyczne, zajrzyjcie do miejscowości Chłopy. Znajduje się w północnej części wybrzeża i jest niewielką wsią z bardzo bogatą historią, sięgającą trzynastego wieku. To miejsce, gdzie zaznacie ciszy, spokoju, kontaktu z naturą i nie będą zagrażać temu tabuny turystów.

Dużym atutem są przede wszystkim piękne szerokie plaże w sezonie strzeżone przez profesjonalnych ratowników. Dzięki temu, że nie ma tu wielu turystów jest czysto i każdy może znaleźć odrobinę prywatności. To nie lada atut, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, gdy większość plaż jest zatłoczona. Baza noclegowa Chłopów to kwatery prywatne w przystępnych cenach, gdzie liczyć można na gościnność i komfortowy wypoczynek po dniach spędzonych na plaży. Podczas gdy na zatłoczonym wybrzeżu ciężko znaleźć miejsce w sezonie, tutejsze noclegi oferują liczne możliwości rezerwacji w zależności od potrzeb i upodobań. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Największą popularność Chłopy zyskały dzięki zabytkowej urbanistyce i architekturze. Zachowany został typowy układ wioski rybackiej z XIX wieku, dzięki czemu duża część miejscowości jest wpisana w rejestr zabytków. Pasjonatów historii i kultury przyciągają malownicze domki wyjątkowo ozdobione, będące częścią dawnej zabudowy miasta. Najbardziej znanym jest dom przy przystani rybackiej, pochodzący z 1910 roku. Został prawie w całości zachowany tak, jak wglądał przed stu laty. Jest chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów i miłośników historii.

Chłopy to idealne miejsce na wypoczynek dla spragnionych kontaktu z naturą. Znaleźć tu można liczne szlaki wycieczkowe, różnorodne trasy przeznaczone dla rowerów oraz spacerowiczów. Wyjątkowo piękne krajobrazy zachwycą oko nawet najbardziej wymagających. Dużym atutem jest brak tłumów i komfort wypoczynku, gdzie każdy może znaleźć odrobinę prywatności. Dobrze rozwinięte punkty usługowe i gastronomiczne pozwalają nie martwić się o pyszny posiłek po aktywnie spędzonym dniu. Okoliczni rybacy co rano wypływają na połów świeżych ryb, których skosztować można w przybrzeżnych barach i restauracjach. Chłopy choć są niewielką wsią, mają bogatą tradycję jako miejscowość letniskowa, dlatego liczyć tu można na nienaganną obsługę i komfort wypoczynku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>