Co zwiedzić na Roztoczu ?

Odwiedzając południowo – wschodnią część naszego kraju, w którym mieści się Roztocze, można mieć nie lada dylemat, którą miejscowość wybrać, jako główny motyw naszego wyjazdu. Jednak czy to będzie Zwierzyniec, Krasnobród, Józefów czy Guciów albo jeszcze inne miejsce, zawsze możemy mieć pewność, że nie będziemy się tam nudzić. Nie musimy się tutaj martwić o bazę noclegową, każda z tych miejscowości oferuje nam szeroki wybór miejsc noclegowych. Jest tutaj całe zaplecze domków letniskowych, hoteli czy też pensjonatów albo pól namiotowych.

Nie brak tutaj także wspaniałych zabytków o bogatej historii oraz terenów, które dzięki uzdrowieniom, jakie miały tam miejsce, uznano za cudowne. Miłośnicy historii powinni odwiedzić Bełżec i tamtejszy cmentarz oraz starą cerkiew. Warto także odwiedzić Krasnobród, by zobaczyć barokowy Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, stare kaplice oraz Sanatorium Rehabilitacyjne dla Dzieci im. Janusza Korczaka, mieszczące się w dawnym dworze Leszczyńskich. Godne polecenia jest także Górecko Stare i Górecko Kościelne, w którym będziemy mogli podziwiać między innymi: Aleję Dębów, Kapliczkę na Wodzie, Kapliczkę pod Dębami, a także Szumy będące rezerwatem przyrody. Będąc na Roztoczu koniecznie trzeba zwiedzić szlaki turystyczne w Górecku, których jest tutaj aż pięć. Biegnie tędy szlak czarny, czerwony, żółty, niebieski i zielony. Cztery pierwsze to szlaki piesze, ostatni, zielony to szlak rowerowy.

Kierując się w stronę Tomaszowa Lubelskiego warto odwiedzić Monastyr, czyli ruiny klasztoru mieszczące się na wzgórzu. Nie zapominajmy również o kościele neogotyckim i schronach bojowych na linii Ribbentrop-Mołotow, które wybudowane zostały za nieużywaną dziś cerkwią. Inną przepiękną miejscowością Roztocza są Siedliska z kaplicą świętego Floriana, Muzeum Skamieniałych Drzew oraz Cerkwią Prawosławną pod wezwaniem Świętego Mikołaja. Rezerwując noclegi na Roztoczu, warto udać się nad Szumy na rzece Tanew. Tam odbywają się w lecie spływy kajakowe oraz można zobaczyć w tym miejscu żeremia bobrów, które są tutaj dość często spotykane.


One thought on “Co zwiedzić na Roztoczu ?

  1. Można zobaczyć coś ciekawego ale trzeba trochę pojeździć… Niewątpliwą zaletą jest bardzo niska cena za nocleg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>