Dobroczynne efekty spacerów w Darłowie

Darłowo to piękna miejscowość leżąca na zachodnim wybrzeżu, do której co roku zjeżdżają się rzesze turystów, przyciąganych tu licznymi atrakcjami. Tutaj można plażować, kąpać się w morzu, wybierać na rejsy widokowe, zwiedzać zabytki czy aktywnie spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych, wyprawach rowerowych i pieszych oraz korzystaniu z lokalnej infrastruktury sportowej. Noclegi Darłowo dla turystów ma gotowych wiele miejsc wypoczynkowych.

Podczas pobytu w Darłowie warto urządzić sobie spacer wzdłuż plaży wschodniej, którą można dojść aż do malowniczego jeziora Kopań. Taka wyprawa będzie szczególnie korzystna dla zdrowia jeśli na wędrówkę wybrzeżem wczasowicze wybiorą się wkrótce po sztormie, kiedy to w powietrzu znajduje się wyjątkowo dużo jodu. Lekki ruch, połączony z wdychaniem powietrza wypełnionego aerozolem z wody morskiej pozwoli bardzo wydajnie wzmocnić i zregenerować organizm, a trasa zapewni sporo pięknych widoków do podziwiania w drodze.

Warto także pospacerować po pięknym mieście idąc wzdłuż deptaka nadbrzeżnego, przy którym z jednej strony mija się wodę i wielu wędkarzy z nadzieją moczących kije w wodzie, a z drugiej – szereg luksusowych ośrodków i kawiarni oferujących zwiedzającym napoje, lody, sałatki czy też cały obiad oparty w dużej mierze o dania rybne.

W Darłowie zobaczyć można mnóstwo pomników, z których najbardziej znany jest Pomnik Rybaka oraz pomnik poświęcony marynarzom i rybakom, którzy nie wrócili z morza. Do najciekawszych zabytków zalicza się Kościół Mariacki, który imponuje gotycką architekturą i sporą, bo aż 60-metrową wieżą. Obecnie znajduje się w nim Mauzoleum Pomorskie. Sporą ciekawostkę stanowi gotycki Zamek Książąt Pomorskich, wybudowany na planie kwadratu. Tu właśnie narodził się i sprawował władzę król Eryk Pomorski. Podczas spaceru po Darłowie warto także obejrzeć renesansowy ratusz miejski i niezwykle ciekawą galerię ryb morza bałtyckiego oraz szereg innych zabytków, świadczących o bogatej historii i kulturze miasta. Spędzającym tu urlop Darłowo zapewnia dostęp do licznych pomników, kościołów, starych budynków i muzeów. Tutaj zwiedzający mogą oddać się zwiedzaniu, spacerując po pięknej i malowniczej okolicy, pełnej ciekawostek i niezwykłych atrakcji.


One thought on “Dobroczynne efekty spacerów w Darłowie

  1. Nad morze planujemy z mężem jechać już od kilku lat, ale cały czas szukaliśmy miejscowości, która będzie dla nas najlepsza. To chyba ta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>