Kosciół – dzieło współczesnej architektury w Dźwirzynie

Polskie wybrzeże pełne jest małych, malowniczych miejscowości. Choć nie są to znane na cały kraj i świat kurorty, choć nie ma w nich sięgających nieba hoteli, choć historia ich powstania nie przypomina jednego z rozdziałów Gry o Tron, to może właśnie to jest ich zaleta? Na pewno panuje tu cisza i spokój. Takie małe miejscowości nie są znane, więc nie przyjeżdżają tu setki turystów. Dzięki temu również na plażach można się tam cieszyć niczym nie zmąconym spokojem i słuchać szumu fal zamiast krzyku dzieci. Wreszcie w takich miejscowościach możemy zobaczyć jak naprawdę wygląda życie nad morzem. Miejscowości te nie będą musiały niczego ukrywać, idealizować, bo przecież nie stracą turystów.

Jedną z takich miejscowości jest Dźwirzyno. Jest to mała wieś, leżąca w północno – zachodniej części polskiego wybrzeża. W odległości zaledwie dziesięciu kilometrów znajduje się Kołobrzeg i to właśnie on pochłania większość ruchu turystycznego w tej części Pomorza. Dzięki temu w Dźwirzynie panuje spokój. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu żadnych atrakcji. Wręcz przeciwnie. Możemy tu spotkać coś niezwykłego, coś co nas zaskoczy. Jadąc do wielkiego kurortu, z góry wiemy co zobaczymy, a nawet znamy opinię przyjaciół lub znajomych. Inaczej jest w Dźwirzynie. Jedną z takich miejscowych atrakcji, którą trzeba zobaczyć i odkryć samemu jest Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych => http://www.dzwirzyno.koszalin.opoka.org.pl/www/. Świątynię wznoszono w latach 1982 -1996. Właśnie jej młodość jest tutaj największą zaletą. Zazwyczaj kościoły kojarzą się z zabytkami, często pamiętającymi jeszcze średniowiecze. Tutaj jest na odwrót. Mamy szansę zobaczyć dzieło współczesnej architektury. Na uwagę zasługuje wieża, która jest ażurowa. W środku znajdują się ogromne, sięgające od posadzki do sufitu witraże. One również są nowatorskie, ponieważ przy ich produkcji nie użyto ołowiu. Witraże przedstawiają jedną z części różańca – tajemnicę światła. To również jest nowatorstwo, ponieważ tajemnice te zostały wprowadzone dopiero za pontyfikatu Jana Pawła II.

Pomimo tego że Dźwirzyno jest małą miejscowością, posiada szeroką bazę noclegową => http://meteor-turystyka.pl/noclegi,dzwirzyno,0.html. Na pierwszy plan wysuwa się ekskluzywny Hotel Havet Resor & SPA. Poza noclegami i restauracją oferuje on również centrum odnowy biologicznej i salę konferencyjną. Od plaży i morza oddalony jest jedynie o kilkaset metrów.


One thought on “Kosciół – dzieło współczesnej architektury w Dźwirzynie

  1. Faktycznie ciekawy architektonicznie obiekt. Oprócz niego w Dźwirzynie jest świetna plaża i co najważniejsze dużo mniej turystów niż w pobliskim Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>