Łazy – nadmorska miejscowość pośród lasów i jezior

Łazy są niewielką miejscowością nadmorską, położoną na terenie powiatu koszalińskiego. Znajduje się ona w bardzo ciekawej lokalizacji – z jednej strony rozciąga się tu Morze Bałtyckie, natomiast po dwóch przeciwległych krańcach miejscowości położone są dwa jeziora: Jamno oraz Bukowo. W okolicach znajdziemy też wiele sosnowych lasów, a także pola i łąki. Razem sprawia to, że tereny wokół Łazów są bardzo cenione przez turystów. Przybywają tutaj nie tylko miłośnicy sportów wodnych, wędkowania czy wypoczynku na plaży. Spotkamy tu także wielu rowerzystów, a także m.in. osoby cierpiące na choroby górnych dróg oddechowych. Tym ostatnim pomaga tutejszy specyficzny mikroklimat. Jest to także doskonałe miejsce na bazę wypadową do dalszych wycieczek samochodowych. Na miejscu znajduje się dobrze rozwinięta baza noclegowa [tutaj: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,lazy,0.html], na którą składają się gospodarstwa agroturystyczne, domy wczasowe, pensjonaty czy pokoje gościnne. Noclegi oferują tutaj w bardzo przyzwoitej cenie, co często jest właśnie powodem, by spędzić tutaj wakacje.

Jedną z głównych atrakcji w Łazach jest oczywiście miejska plaża. Jest ona szeroka i piaszczysta, a woda w morzu ciepła. Przy zejściu na plażę znajduje się także taras widokowy oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych. By dostać się na plażę, musimy przejść przez niewielki las oraz pas wydm. Jest to idealne miejsce na wypoczynek – na plaży w Łazach można spędzić czas mniej lub bardziej aktywnie, można także wybrać się na spacer i dojść do którejś z innych miejscowości. Latem działa tutaj także strzeżone kąpielisko o długości 100 metrów, gdzie monitorowany jest także stan zanieczyszczeń w wodach.

Drugą atrakcją w tych stronach jest jezioro Jamno, które jest dawną morską zatoką, obecnie odciętą od słonych wód przez piaszczystą mierzeję, na której skraju ulokowane są właśnie Łazy. Tutaj można spotkać wielu amatorów sportów wodnych oraz wędkarzy. Podobnie jest nad kolejnym jeziorem w tych stronach – Bukowo. Jest ono oddalone od Łaz, ale prowadzi na nie kilka ciekawych tras spacerowych. Tych zresztą jest w okolicach więcej. Dodatkowo na południe od miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Łazy, gdzie chroniony jest fragment lasu oraz torfowiska. To także doskonałe miejsce na piesze spacery. Łazy są więc idealnym wyborem zarówno dla tych, co lubią leżeć na plaży, jak i tych, którzy nie usiedzą dłużej w jednym miejscu. Zawsze można też wsiąść w samochód i po kilkudziesięciu minutach odwiedzić np. Kołobrzeg albo Mielno.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>