Miasto wielu uczelni – Kraków

Kraków to jedno z najbardziej popularnych miast w całej Europie. Co roku odwiedzane jest przez miliony turystów, którzy przyjeżdżają tutaj skuszeni niezwykłą historią Krakowa, pięknymi zabytkami oraz wydarzeniami kulturalnymi. Kraków to największe miasto w południowej części Polski. Znajdziemy tutaj lotnisko, z którego codziennie wyrusza wiele samolotów do odległych miejsc naszego globu. Kraków został założony już około dziewiątego wieku. Do końca osiemnastego wieku miasto to pełniło funkcję stolicy Polski. Na terenie całego miasta rozlokowanych jest wiele punktów turystycznych, które pełnią funkcję pomocniczą dla każdej przyjeżdżającej tutaj osoby. Można otrzymać tutaj informację na temat funkcjonujących hoteli, pensjonatów oraz domków noclegowych (kliknij -> Meteor).

Kraków to miasto, gdzie na co dzień zamieszkuje wielu studentów, którzy mają możliwość uczęszczania na dwadzieścia trzy uczelnie. W mieście tym usytuowana jest jedna z najstarszych uczelni w skali całego świata, czyli Uniwersytet Jagielloński. Został on założony w drugiej połowie czternastego wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, następnie przeszedł renowację, która fundowana była przez Jadwigę Andegaweńską. Wśród absolwentów znajdziemy ważne osobistości, takie jak Jan Kochanowski, Mikołaj Kopernik czy Andrzej Frycz Modrzewski.

Kolejną bardzo popularną uczelnią jest Akademia Górniczo-Hutnicza imienia Stanisława Staszica. Została ona założona na początku dwudziestego wieku. Dziś może pochwalić się wieloma absolwentami, którzy odegrali ogromną rolę w rozwoju nauk technicznych. Uczelnia ta jest jedną z najlepszych w skali całej Europy.

W Krakowie możemy odnaleźć wiele popularnych instytucji kulturalnych. Znajdziemy tutaj aż jedenaście dużych teatrów oraz wiele mniejszych. Jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów tego typu jest Teatr imienia Juliusza Słowackiego, którego historia sięga końca dziewiętnastego wieku. Bardzo dużą popularnością cieszy się także Teatr Bagatela, który został założony na początku dwudziestego wieku. Występuje tutaj wielu znanych aktorów, takich jak Tomasz Kot czy Magdalena Walach. Kraków jest miejscem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno osoby starsze, rodziny z dziećmi oraz młodzież.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>