Piękno przyrody i wypoczynek w Międzybrodziu Bialskim

Międzybrodzie Bialskie jest niewielką miejscowością położoną u stóp Beskidów. Sąsiaduje ona z takimi ośrodkami turystycznymi jak Żywiec czy Bielsko-Biała. Każdego roku można spotkać tu wczasowiczów ze wszystkich regionów naszego kraju. Co wpływa na tak dużą popularność tej niewielkiej mieściny?

Międzybrodzie Bialskie warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na walory przyrodnicze tej miejscowości. Leży ona tuż nad jeziorem Międzybrodzkim, dając tym samym wszystkim wczasowiczom rewelacyjne możliwości, jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jezioro to zostało utworzone w wyniku działalności człowieka – jest to sztuczny zbiornik wodny, który powstał po wybudowaniu zapory na rzece Sole. Dla turystów udostępnione zostały czyste plaże oraz strzeżone kąpieliska sprzyjające rodzinnemu wypoczynkowi. Choć sama miejscowość jest niewielka, to funkcjonuje tu doskonale rozwinięta baza noclegowa. Spragnieni wypoczynku turyści mogą na nocleg wybrać jeden z kilkudziesięciu obiektów. W ofercie przeważają agroturystyki i kwatery prywatne, jednak nie brakuje także miejsc o wysokim standardzie, które oferują swym gościom nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również całodzienne wyżywienie i dodatkowe atrakcje jak na przykład zabiegi odnowy biologicznej.

Międzybrodzie Bialskie to idealne miejsce do wypoczynku nie tylko w szczycie letniego sezonu przypadającego na lipiec i sierpień. Również w czasie ferii zimowych znajdziesz tu wiele atrakcji. Najważniejszą z nich jest trasa narciarska stworzona równolegle do wyciągu prowadzącego na szczyt góry Żar. Podczas gorszych warunków narciarskich jest ona sztucznie dośnieżana, a dodatkowe oświetlenie sprawia, że miłośnicy szaleństw na białym puchu mogą szusować na nartach do późnych godzin nocnych. Jest to idealna góra do tego, aby zacząć na niej przygodę z narciarstwem – sprzyjają temu łagodne stoki. W okolicy działa szkółka narciarska, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów można nabyć umiejętności niezbędne do sprawnej, samodzielnej jazdy na nartach lub na desce snowboardowej.

Jeżeli chcesz się wybrać na wypoczynek do Międzybrodzia Bialskiego, to wyszukaj wolną kwaterę wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło “meteor Międzybrodzie Bialskie”. Nie zapomnij o dokonaniu opłaty rezerwacyjnej – w przeciwnym razie może zostać ona anulowana.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>