Piękno Wetliny

W czym kryje się popularność małej bieszczadzkiej wioski, tak duża, że w sezonie często brakuje tam miejsc noclegowych? Czy Wetlina to najlepsze miejsce w całych Bieszczadach? Wielu uważa, że tak. Sekretu możemy dopatrywać się w fantastycznym położeniu, doskonałym dostępie do szlaków turystycznych albo malowniczym otoczeniu, ale tak naprawdę każdy, kto tu przyjeżdża, czuje przede wszystkim magię miejsca, przyciągającą tu wszystkich miłośników bieszczadzkiego odpoczynku. Wetlina to miejscowość ulokowana w gminie Cisna, nieco na wschód od popularnej miejscowości Ustrzyki Górne. Sama w sobie stała się niemalże stolicą dla turystów górskich, szukających czy to przygody, czy też odpoczynku i wyciszenia. Przez wioskę prowadzi kilka szlaków, które doprowadzą nas między innymi na górę Smerek (wikipedia.org), Jawornik i Paprotną, Połoninę Wetlińską i Połoninę Caryńską oraz w wiele innych miejsc, z których Bieszczady są znane. Dobry dojazd do Wetliny gwarantuje Wielka Pętla Bieszczadzka, która jest jedyną dużą drogą przebiegającą przez miejscowość.

Na szczególne pochwały zasługuje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura noclegowa (meteor-turystyka.pl), dzięki której przyjeżdżający tu podróżnicy mogą wybierać w ofercie apartamentów, hoteli, schronisk lub wybrać nocleg na kempingu. Wszystko zależy od oczekiwanej przez nas jakości, jak i ceny, którą możemy zapłacić. W sezonie niemal na pewno będzie drożej, dlatego warto rozważyć wizytę poza miesiącami letnimi. Pamiętajmy wtedy o tym, że tamtejszy klimat należy do kapryśnych i powinniśmy zabrać ze sobą ciepłe buty, czapkę i rękawiczki, które ochronią nas zwłaszcza przed silnym wiatrem na górskich szczytach. Niewątpliwą atrakcją jest Wodospad Ostrowskich, mierzący ponad 5 metrów i mieszczący się w Starym Siole (w zachodniej części wsi). Wetlińskie restauracje serwują dania najwyższej jakości. Koniecznie spróbujmy naleśników na słodko i pierogów. Dobre będą też placki, zarówno ziemniaczane, jak i te z kapusty (specjalność regionu). Miłośnicy mięsnych przysmaków nie pogardzą golonką, schabem, czy lokalnym pstrągiem. Piękno Wetliny wyraża się w sztuce natury, sztuce kulinarnej, jak i sztuce wspinaczki górskiej. Każdy odwiedzający bez trudu dostrzeże piękno, które połączone jest z tą miejscowością w sposób nie rozerwalny. Po prostu, trzeba to zobaczyć. Wracając z Wetliny zawsze możemy wstąpić do zjawiskowej wsi Solina (ristoranteitalia.pl), gdzie będziemy mogli obejrzeć majestatyczną tamę wodną i okoliczne atrakcje.


6 thoughts on “Piękno Wetliny

  1. Panowie o włoskim pochodzeniu zachwyceni Polską, kto by pomyślał. Co do Wetliny, polecamy odwiedzić też Olchowiec albo Ustrzyki, noclegów jest tu sporo także do działa!

  2. Ja korzystałem z noclegu na kempingu więc nie wiem czy to jakoś szczególnie pomocna informacja @król_Persji, ale byłem zadowolony z warunków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>