Pomnik Jana Pawła II – Siedlce

Siedlce (https://pl-pl.facebook.com/SiedlceSieDzieje/) jest to miasto zlokalizowane w województwie mazowieckim. Jego powierzchnia wynosi ponad 31 kilometrów kwadratowych. Miasto to zostało założone w 1448 roku, natomiast prawa miejskie uzyskało w 1547. Prezydentem miasta jest Wojciech Kudelski. Będąc tu z pewnością warto zobaczyć Pomnik Jana Pawła II znajdujący się w samym centrum skweru. Projekt wykonał Marian Gardziński, a wzniesiono go na pamiątkę wizyty Ojca Świętego w Siedlcach w 1999 roku.

Innym obiektem, który warto zobaczyć jest Ratusz Miejski zwany ''Jackiem''. Został on wybudowany w latach 1763-1766. Budynek ten jest zlokalizowany przy ulicy Piłsudskiego 1. Nazwa związana jest z legendą o młodym kowalu Jacku, który był obdarzony nadludzką siłą. Polecamy także skierować się ku Placowi Generała Władysława Sikorskiego. Jest to centralny punkt Siedlec usytuowany pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Kilińskiego i Pułaskiego. Obecnie na tym obszarze znajduje się obelisk poświęcony generałowi Władysławowi Sikorskiemu. Odbywają się tam liczne uroczystości i festyny.

Zostając na dłuższy urlop warto skorzystać z ofert dostępnych stancji w Siedlcach (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,siedlce,0.html). Znajduje się tu wiele pensjonatów i kwater prywatnych. Jeśli chcemy odwiedzić hotel, to godny polecenia jest ten o nazwie "Panorama BH". Jest on zlokalizowany przy ulicy Okrężnej 25. W ofercie znajduje się 35 miejsc noclegowych. Posiada on 8 pokoi jednoosobowych, 10 pokoi dwuosobowych, pokój trzyosobowy oraz pokój czteroosobowy. Wszystkie posiadają łazienki, telewizję satelitarną, stały i bezprzewodowy dostęp do internetu oraz klimatyzację. W pobliżu zlokalizowane są kwiaciarnia, kościół, poczta, bankomat oraz supermarket.

Innym miejscem, w którym można się zatrzymać są "Pokoje Gościnne U Kasi". Są one położone przy ulicy Zambrowskiej 5. Obiekt ten oferuje swoim gościom 20 miejsc noclegowych. W ofercie znajdują się komfortowo wyposażone pokoje, a w każdym z nich znajdziemy między innymi telewizor, czajnik bezprzewodowy oraz naczynia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>