Blisko przyrody w Węgierskiej Górce

W dobie wszechobecnego internetu i ogromnej popularności serwisu Google Maps wystarczy niecałe pół minuty, aby zobaczyć zdjęcia z wielu zakątków świata. Mogłoby się więc wydawać, że wycieczki krajoznawcze, podróże i wyprawy pod namiot – na które kiedyś tak chętnie się decydowano – straciły na znaczeniu. Nic bardziej mylnego. Nie ma i nigdy nie będzie technologii, która mogłaby zastąpić prawdziwy kontakt z naturą.

Na szczęście Węgierska Górka daje nam okazję doświadczyć prawdziwej siły i uroku nieskażonej przyrody. Doskonałym przykładem integracji zabudowań wzniesionych przez człowieka ze środowiskiem naturalnym jest oddany pod koniec dwa tysiące dziewiątego roku do użytku Bulwar nad Sołą. Został on podzielony na trzy części, a jego największą atrakcją jest most łukowy, który łączy ulicę 3 Maja z parkiem po drugiej stronie rzeki. Całości dopełniają oświetlenia, oznakowania i place zabaw. Tego typu infrastruktura rekreacyjna jest szczególnie ceniona zarówno przez zmęczonych długimi wyprawami turystów i strudzonych mieszkańców po całym dniu pracy. Unikatowym obiektem na szeroką skalę jest także Aleja Zbójników, która powstała, gdy w czerwcu dwa tysiące dziewiątego roku w miejscowości tej odbył się plener rzeźbiarski. Stworzono wtedy sześć rzeźb, które reprezentowały znane postacie w historii zbójnictwa na tym terenie. Najwyższe dzieło ma pięć metrów wysokości, wszystkie zaś zostały umiejscowione blisko urzędu gminy przy ulicy Zielonej.

Na wielbicieli pieszych wycieczek czeka prawdziwa gratka w postaci interesująco skomponowanych szlaków turystycznych. Chyba najbardziej znany, oznakowany czerwonym kolorem Główny Szlak Beskidzki wiedzie od Baraniej Góry przez Magurkę Radziechowską [https://pl.wikipedia.org/wiki/magurka_radziechowska], Glinne, Węgierską Górkę właśnie, prowadząc dalej do Abrahamowa i Rysianki, gdzie ma swój koniec. Mało która trasa zapewnia wycieczkowiczom tak niepowtarzalne widoki, spokój i możliwość odprężenia się, będąc jednocześnie możliwą do przejścia bez specjalistycznego sprzętu czy przygotowania.

Aby pozostać w pobliżu wszystkich tych nadzwyczajnych miejsc, warto zatrzymać się w chlubnym przedstawicielu bazy noclegowej [meteor-turystyka.pl/noclegi,wegierska-gorka,0.html] – hotelu Beskidian. Oferuje on pokoje z łazienką i częścią wypoczynkową. Do dyspozycji gości jest także bezpłatny bezprzewodowy internet oraz strzeżony parking. Jest możliwość zagrania w tenisa. Niewielka odległość od Szczyrku i Ustronia również przemawiają na korzyść tego obiektu. Mimo, iż obecnie dostęp do informacji, map i multimediów jest prostszy niż kiedykolwiek wcześniej, nie warto rezygnować z kontaktu z naturą. Węgierska Górka umożliwia nam niezapomniane obcowanie z nią i oferuje przeżycia, których długo nie zapomnimy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>