Solina – wrota Bieszczad

Solina jest malowniczą wsią, położoną w województwie podkarpackim. Znana jest przede wszystkim ze słynnej zapory na Jeziorze Solińskim. Jezioro to jest zbiornikiem retencyjnym posiadającym największą pojemność spośród wszystkich tego typu jezior w Polsce. Obecnie jezioro jest jedną z największych atrakcji Bieszczad. Jest odwiedzane przez tysiące turystów każdego roku. Na jego brzegach powstało mnóstwo ośrodków turystycznych i rekreacyjnych, przeznaczonych do wakacyjnego wypoczynku.

Jezioro Solińskie jest miejscem idealnym na wakacje z dziećmi. Wydzielone kąpieliska w większości strzeżone są przez profesjonalnych ratowników, dzięki temu wodne kąpiele są bezpieczne. Jezioro Solińskie jest częstym celem podróży osób, szukających miejsca do uprawiania sportów wodnych. Na całym obszarze jeziora panuje zakaz używania silników spalinowych, możliwe jest jednak uprawianie kajakarstwa, żeglarstwa czy windsurfingu (wejdź wikipedia.org). Warunki panujące na jeziorze nie są jednak proste z racji niezwykle zmiennych i trudnych do przewidzenia wiatrów. Na brzegach jeziora utworzone zostały liczne przystanie z wypożyczalniami sprzętu wodnego. Można tutaj wypożyczyć rowerki wodne czy kajaki i dryfując po tafli jeziora, odprężyć się i odpocząć.

Solina jest wsią niezwykle malowniczą. Leży w bardzo bliskim sąsiedztwie z Polańczykiem, kurortem turystycznym, będącym jednocześnie miejscowością uzdrowiskową. Przyjeżdżają tutaj osoby z chorobami układu oddechowego i moczowego, a także kobiety cierpiące na choroby kobiece. Polańczyk nie jest typowym miastem turystycznym, obfitującym w atrakcje i zabytki. Jest za to tradycyjną polską wsią, których jest już w naszym kraju coraz mniej. Panuje tutaj wszechobecna cisza i spokój, przez co wakacje spędzone w Polańczyku pozwolą nam na pełen relaks i odetchnięcie od codzienności.

Solina jest tłumnie odwiedzana przez ogromną liczbę turystów zwłaszcza w sezonie letnim. Tym, co zasługuje na szczególną uwagę są noclegi, Solina bowiem, mimo niewielkich rozmiarów, posiada ogromną bazę noclegową (wejdź meteor-turystyka.pl). Ceny są przystępne dla każdego, a miejsc jest bardzo dużo, aczkolwiek rezerwacji warto dokonać odpowiednio wcześniej, gdyż w sezonie letnim zwykle wszystkie miejsca są zajęte. 


One thought on “Solina – wrota Bieszczad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>