Uroki nadbałtyckiego Międzywodzia

Międzywodzie to atrakcyjna miejscowość, położona nad Morzem Bałtyckim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Morze_Bałtyckie), do której często i chętnie zaglądają urlopowicze. Nic dziwnego – posiada wiele naturalnych walorów, które wpływają na lepszy wypoczynek, samopoczucie i kondycję wszystkich, którzy pozwolą sobie na urlop w tym uroczym nadmorskim zakątku. Mało kto wie, że kiedyś miejscowość nazywała się po niemiecku Heidebrink, a miało to miejsce aż do roku 1945, czyli roku zakończenia drugiej wojny światowej. Dzisiaj jednak znajdziemy w niej przede wszystkim wiele polskich znamion kulturowych. Miejscowość chętnie jest odwiedzana zarówno przez Polaków jak i Niemców.

Choć liczy sobie zaledwie 681 mieszkańców, to Międzywodzie oferuje bardzo dużo noclegów (https://meteor-turystyka.pl/), zdolnych pomieścić tysiące turystów spragnionych słońca i fenomenalnych warunków wypoczynkowych. Noclegi w Międzywodziu to prawdziwy komfort, wygoda, a przekonuje się o tym każdy, kto decyduje się skorzystać z jednej z wielu licznych ofert.

Główną atrakcją Międzywodzia, jak każdej innej miejscowości położonej tak blisko morza jest plaża. Piękna, zadbana, piaszczysta, spełniająca wszelkie wymogi, po której warto spacerować o wschodzie i zachodzie słońca lub leżeć w ciągu upalnych dni. Tu spełnią się marzenia każdego, kto kocha takie klimaty. Warto dodać, że Międzywodzie nie leży na lądzie stałym, ale na wyspie Wolin – i to tutaj umieszczona jest ta wspaniała plaża. Ponadto, na terenie całej wyspy znajduje się Woliński Park Narodowy, który pozwala na niesamowite spacery! Na terenie tego parku znajdują się najwyższe klify nad całym Bałtykiem – sięgają one nawet 93 metrów wysokości nad poziomem morza. Ponadto, jest to siedlisko bardzo rzadkiego ptaka, jakim jest orzeł bielik. Mówi się, że wyspę i park ten zamieszkuje około 230 różnych gatunków ptactwa, dlatego warto zabrać tutaj ze sobą lornetkę, by mieć niepowtarzalną okazję do ich obserwacji.

Z Międzywodzia blisko jest niemal wszędzie. Niedaleko, bo w odległości zaledwie 22 kilometrów, w miejscowości o nazwie łudząco przypominającej Międzywodzie – w Międzyzdrojach – znajduje się Bałtycki Park Miniatur. Jest on ciekawy ze względu na to, że przedstawia miniatury najciekawszych zabytków wszystkich państw leżących nad Bałtykiem. Znajdziemy więc tu najważniejsze zabytki Polski, Niemiec, Rosji, Danii, Szwecji, Finlandii i innych.

Międzywodzie to atrakcyjna miejscowość, do której warto zajrzeć dopóki trwa piękna, letnia pogoda, ale poza sezonem również może nas zaskoczyć nieco inną aurą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>