Wycieczki rowerowe w okoliach Kołobrzegu i Ustronia Morskiego

Sianożęty to idealna baza wypadowa do wycieczek w okolice Kołobrzegu i Ustronia Morskiego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że miejscowości położone są na tyle blisko siebie, iż nie istnieje żadna przeszkoda do tego, aby doskonale poznać zabytki zarówno jednego miasta, jak i drugiego. Nawet jeżeli skusimy się na wypad z wioski rowerami. Chyba każdy z nas kojarzy Kołobrzeg. Być może w zależności od wieku, każdy łączy z miastem inną atrakcję turystyczną lub wydarzenie kulturalne. Młodsze osoby wynajmują noclegi w Sianożętach (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sianozety,0.html), aby brać udział w licznych koncertach i festiwalach muzycznych. Starsi z pewnością chętnie odwiedzają uzdrowisko, aby korzystać z wód solankowych pełnych mikroelementów. Niektórzy także przyjeżdżają specjalnie do Muzeum Oręża Polskiego, aby zapoznać się z eksponatami militarnymi. Jak wiadomo Kołobrzeg jest tłumnie odwiedzanym kurortem turystycznym przez cały rok, jednak pobyt na tych terenach nie oznacza konieczności wynajmowania noclegów w centrum miasta. Pobliskie nadmorskie miejscowości są nawet bardziej urocze, ponieważ dają dużą dozę intymności.

Sianożęty kuszą zarówno piękną, czystą plażą, która jesienią jest niemal wyludniona, jak i pobliską stadniną koni. Co prawda w samej niewielkiej miejscowości nie ma aż tak wielu zabytków do zwiedzenia, by spędzać w muzeach całe dnie, jednakże pobyt w wiosce nie musi być ograniczony wyłącznie do pozostania w niej. Dobrze rozwinięta baza noclegowa może służyć za świetny punkt wypadowy do różnych wycieczek. Fajnym pomysłem jest przejażdżka rowerowa w kierunku Ustronia Morskiego oraz pobliskich miejscowości. Niemal sześć kilometrów od miasta są położone Chłopy. W tej rybackiej wsi można zapoznać się z pracą rybaków, a nawet uczestniczyć w połowie na morzu. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż niewielka miejscowość ma szczególne znaczenie na mapie turystycznej Polski, ponieważ została wpisana w całości do rejestru zabytków.

Polskie nadmorskie miejscowości kuszą licznych turystów zarówno zabytkami, jak i możliwością spędzenia urlopu w specyficznym mikroklimacie. Pobyt w takich miejscowościach doskonale zregeneruje siły, doda energii na cały rok i pozwoli doskonale poczuć się we własnej skórze. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoju lub domku w niewielkiej wiosce, gdzie czas wolniej płynie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>